Den otevřených dveří 2021

Barbora LEMROVÁ

Den otevřených dveří proběhne 3. prosince 2021 či v následujícím roce 15. ledna 2022. Nicméně vzhledem k pandemii Covid-19 se neupínáme k jednomu dni, ale jsme zde pro vás a vaše dotazy týkající se našich studijních programů – Bioorganická chemie a chemická biologie, Organická chemie – kdykoliv. Neváhejte nás kontaktovat. Zároveň tato stránka slouží jako virtuální naší katedry.

Kontaktní adresy pro vaše dotazy

  lucie.brulikova@upol.cz
  orgchem@upol.cz
  Katedra organické chemie PřF UP

V našem youtuberském videu můžete vidět pestrý den organického chemika! Na rozdíl od běžné prohlídky vás provedeme opravdu celou katedrou a bude vás to bavit! Proces organické syntézy, isolace, analýzy i biologického testování vám v hlavní roli představí Zuzka společně Martinem , Bárou, Jirkou, Barčou a Lenkou.

Nabídka studijních programů

Jsme dlouhodobými garanty programů v oblasti (bio)organické chemie a chemické biologie a to v bakalářské i navazující magisterské, rigorózní či doktorské formě.

  Bc BIOORGANICKÁ CHEMIE A CHEMICKÁ BIOLOGIE
  Mgr BIOORGANICKÁ CHEMIE A CHEMICKÁ BIOLOGIE
  Mgr ORGANICKÁ CHEMIE

Závěrečné práce jsou realizovány nejen ve výzkumných laboratořích katedry, ale díky spolupráci s Ústavem molekulární a translační medicíny a dalších pracovišť je možnost výběru z rozmanitých témat zaměřených na přípravu nebo studium organických sloučenin. Všechny závěrečné práce jsou experimentální a zaměřené na rozvíjení aktuální výzkumné problematiky pracoviště, studenti tedy tvoří důležitou část výzkumných týmů. Zcela samozřejmá je spolupráce s komerčním sektorem, kde si v rámci krátkodobých stáží studenti sami budují kontakty na trhu práce.

Další informace ke studiu
  PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ
  ZAHRANIČNÍ MOŽNOSTI A ZKUŠENOSTI STUDENTŮ
  UPLATNĚNÍ ABSOLVENTŮ

Fotogalerie

Katedra organické chemie využívá plnohodnotně dvou pracovišť. Výzkum i výuka probíhá jak v budově Přírodovědecké fakulty, tak v prostorách Ústavu molekulární a translační medicíny v areálu Fakultní nemocnice.

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE VŠECH PRACOVIŠŤ KATEDRY ORGANICKÉ CHEMIE

V podcastu ze série Jak na Přírodu na Spotify si poslechněte jaká byla cesta studia chemie naší Zuzky Barbuščákové.