Ocenění Jean-Marie Lehn Prize 2021 pro Davida Vandu

Barbora LEMROVÁ

Jean-Marie Lehn Prize je prestižní ocenění nejlepších Ph.D. prací v oboru chemie organizované společností Solvay a Francouzskou ambasádou v České republice. Možnost účastnit se soutěže předchází výběr nejlepších prací tzv. univerzitním koordinátorem a v rámci jedné univerzity se mohou účastnit maximálně dva uchazeči, obvykle však jen jeden. Již samotná nominace na reprezentaci Univerzity Palackého je známkou excelentního hodnocení výzkumné práce i pracoviště a řadí reprezentanty do TOP skupiny mladých vědců do 33 let v České republice. Pro ročník 2021 získal náš kolega David Vanda se svou prací „Design and development of CNS-active imidazopyridines“ zvláštní cenu České společnosti chemické. Gratulujeme Davidovi k velkému úspěchu v opravdu silné konkurenci a věříme, že si slavností ceremoniál konaný tradičně na půdě francouzského velvyslanectví užil.

Foro: Eva Kořínková